دانلود قالب الوشاپ Aloshop رایگان آموزش تکست نویسی به زبان ساده توسط امیر قره چاهی | فروشگاه بایسل

آموزش تکست نویسی به زبان ساده توسط امیر قره چاهی

مقدمه ی آموزش تکست نویسی📃

(مهم)
با سلام و عرض ادب

آموزشی که قراره در طی چند جلسه متوالی  در اختیار شما عزیزان و علاقه مندان به ترانه سرایی و در کل هنر موسیقی قرار بگیره  با زبانی ساده به آموزش ترانه سرایی می پردازه
طوری که عامه بتوانند مطالب رو درک و ازش استفاده کنند.
لازم به ذکرهست که این آموزش فقط و فقط برای ترانه سرایان نبوده و برای هر شخصی که به هر نحوی با موسیقی سرو کار داره می تونه مفید و ارزشمند باشه. در اول کار ما باید بدونیم ترانه سرا کیه؟ و آیا ما میتونیم یک ترانه سرای خوب باشیم ؟
خب، جواب این سوال به صورت ساده اینه: آیا شما از احساس و تخیل بالایی برخودارید ؟؟
اگر بله؛پس شما میتونید ترانه سرای خوبی بشید و تراوش احساس و تخیل با دانش اصولی و نحوه بکار گیری قلم از شما میتونه یک ترانه سرا بسازه.هم چنین انسانی که بتونه درونیات خودش رو بنویسه و  اثری خلق کنه  انرژی درونی خودش رو آزاد کنهو به آرامش و تذکیه نفس برسه.

#سلفامین
#امیر_قره_چاهی
#آموزش_تکست_نویسی

پس کسانی که از احساس و تخیل بالایی برخوردارند؛ باید برای رسیدن به آرامش درونیات خود را بنویسند .

درس اول : …. از کجا شروع کنم….؟ اکثر افراد مبتدی با اینکه پتانسیل بالایی برای نوشتن تکست رپ دارند ولی به خاطر اینکه قواعد آن را نمی دانند ، فقط با کمی تفکر در همان شروع کار تکست نویسی را کنار می گذارند، باور غلطی که بین افراد است این است که تکست نویسی قاعده خاصی ندارد. درست است که تکست نویسی بیشتر بر پایه ریتم است ولی به هر حال قواعد خاص خود را داراست. هر تکست رپ استاندارد به طور معمول از سه ورس و سه کروس تشکیل شده است. هر ورس از هشت بیت تشکیل شده است و هر کروس به طور معمول از چهار بیت تشکیل می شود که می تواند دو بیت تکراری باشد. کروس ها می توانند حذف شوند و بنابر سلیقه تکست نویس و خواننده می توانند به هر شکلی باشند. پیکربندی معمولی رپ فارسی همانطور است که ذکر شد ولی تکست نویس می تواند بنابر سلیقه اش معیارها را تغییر دهد و هیچ اجباری در کار نیست ! هر اهنگی یک intro و یک outro دارد، در intro خواننده سعی می کند شنونده رو برای شروع کار اماده کنه، ممکنه اسم اهنگساز و میکسر و بقیه همکاران خواننده در این قسمت گفته بشه. در قسمت outro خواننده سعی می کنه که اهنگ رو بعد از کروس تموم کنه، ممکنه در این قسمت یک متن چند کلمه ای مدام تکرار بشه…. پیشنهاد من اینه که برای شروع تکست نویسی دوباره تمام ارشیو اهنگ های رپتون رو مرور کنید و به هر تکست دقت کنید. این میتونه برای یک شروع خوب به شما کمک شایانی بکنه. برای درک بهتر رپ فارسی از لحاظ قواعد توصیه می کنم به اهنگ های قدیمی “هیچکس” و اهنگ های “زدبازی” و “یاس” خوب گوش بدید.

درس دوم : شروع تکست…. در این بخش قصد دارم تا شروع یک تکست خوب رو توضیح بدم. بسیاری از تکست نویسان مبتدی ، برای شروع تکست خود دچار مشکل می شوند، و نمی توانند یک شروع خوب داشته باشند. برای حل این مشکل بهترین کار گوش دادن به شروع اهنگ های بزرگان رپ فارسی است. ولی به طور کل سعی می کنم در این قسمت یک شروع را به شما کاربران عزیز آموزش دهم. همونطور که می دونین رپ به چند بخش تقسیم میشه که می توان به کارهای “گنگ” ، ” لاو و دیس لاو” ، “اجتماعی” ، “دیس و دیس بک” اشاره کرد. به طور کل می توان برای شروع هر تکستی می تونین از قواعد خاصی پیروی کنین که معروف ترین آنها شامل : 1- شروع تکست با یک سوال 2- شروع تکست با یک جمله امری 3- شروع تکست با یک جمله خبری 4- شروع تکست با یک آرزو و یا یک جمله اعجاب انگیز (همراه با شگفتی) در این قسمت برای هر مورد یک مثال می نویسم تا فهم آن قابل درک و آسان تر باشد: 1- سوالی : چرا بدی؟ ………. (زد بازی) 2- امری : خودت رو بده دسته تکستم…….(یاس) 3- خبری : اینجا تهرانه……….(هیچکس) 4- آرزو : یه روز خوب میاد…….(هیچکس) * البته می توان برای شروع از نکات دیگری نیز استفاده کرد و هیچ اجباری وجود ندارد.

درس سوم: قافیه ها و وزن ها مسلما چیزی که به تکست شما زیبایی میبخشه قافیه ها و کلمات هم وزن هستند. به شخصه اموزش های تکست نویسی زیادی رو دیدم که این بخش رو که مهم ترین اصل رو رپ هست رو پیچیده نشون دادن ولی نکته اصلی در این بخش فقط و فقط خلاقیت شماست. این شما هستین که به کلمات دستور میدین که کجا بشینن و این شما هستین که باید با دو کلمه که هیچ ربطی به هم ندارند بیت بگین. قافیه ها و کلمات هم وزن به دو گروه تقسیم می شوند: 1- ساده 2- پیشرفته در حالت ساده شما تنها وظیفه دارید تا در هر بیت دو کلمه هم وزن و یا هم قافیه قرار دهید، در حالی که در حالت پیشرفته این مقدار به 4 و یا حتی 6 عدد افزایش پیدا می کند. دو مثال: حالت ساده: اینجا تهرانه یعنی شهری که / هر چی که توش میبینی باعث تحریکه حالت پیشرفته: این درسته تسلیم آره تو هستی / گرفتی تصمیم و بارتو بستی …. ولی برای پیدا کردن قافیه ها باید به نکاتی توجه کنین. جهت پیدا کردن کلمات هم وزن و قافیه ها در رپ فارسی بهتره که به اعراب هر کلمه توجه کنین. برای این کار حتی می تونین از زبان فینگلیش نیز استفاده کنید: میبینه فامیلاشون بال میزنن اینجوری / خودش داره رسالت رو میره برسه به پیروزی تبدیل میشه به: mibine familashon bal mizanan injori / khodesh dare resalat ro mire berese be pirozi اگر دقت کنین هر دو کلمه هم وزن با “ی” یا همان “i” پایان می پذیرند. شما نیز برای پیدا کردن قافیه باید شما نیز به همین شکل عمل کنید. برای مثال شما میخواید برای کلمه “حالا” ، کلمه هم وزن پیدا کنید، می تونین به این شکل عمل کنین: Hala Bala Agha taban salar * دقت داشته باشین salar و taban چون به حرف مجزوم (ساکن) ختم می شوند، باید به حرف قبل حرف ساکن جهت اعرابشان توجه کرد. در درس های بعدی در رابطه با قافیه ها و کلمات هم وزن بیشتر صحبت خواهیم کرد انشاءالله…..

درس چهارم : چگونه کروس(تیکه وسط اهنگ که تکرارمیشه ) بنویسیم؟ بسیاری از افراد مبتدی در شروع کار برای نوشتن کروس با مشکل مواجهه می شوند، اکثر افراد نمی دانند کروس خود را چگونه شروع کرده و چگونه به پایان برسانند. برای نوشتن کروس یک قاعده کلی هست که اگر رعایت شود می توانیم بگوییم یک کروس خوب داریم. کلی ترین قاعده کروس نویسی رابطه بازگشت پذیری آن است و این بدین معنی است که کروس شما باید قابلیت این رو داشته باشه که در آخر هر ورس تکرار شود و معنی آن ورس را تمام کند. برای مثال اگر به کروس سرباز وطن یاس یا اون مثه داداشم بود هیچکس و یا حتی من حصین ابلیس توجه کنیم می توانیم این قاعده را بخوبی در آنها مشاهده کنیم: سرباز وطن: ببین دستم این قصه ها رو مینویسه میگه با یه خودکار که عین تیغ تیزه اینه که مینویسه دیگ

 

بیت رپ

خرید بیت رپ 

خرید بیت رپ ارزان

بیت رپ ارزان

بیت رپ حرفه ای

بیت حرفه ای

رپ حرفه ای

خرید بیت رپ حرفه ای

 خرید بیت هیپ هاپ ارزان 

دانلود بیت رایگان

خرید بیت

Relatest posts

Leave Comments