دانلود قالب الوشاپ Aloshop رایگان نقش صدا در نگهداشت فرم | فروشگاه بایسل

نقش صدا در نگهداشت فرم

نقش صدا در نگهداشت فرم

به چند ثانیه از فضای خشک و بی جان علف های یک بیابان گرم وخلوت گوش کنید که بادی زوزه کشان چندی از خاک را با خود میبرد و آن را از مرز نور و آسمان به جهان انتظار ها میرساند . در چنین حالتی جریان های تپنده ای از عمق صحرا به گوش میرسد.گویی که جهانی از عمق تاریکی ها به آنجا تاخته باشد .لحظه به لحظه ترس ، هیجان ، دلهره بر شما حاکم میشود و جریان زمان را شتابان از مسیر تپش های قلبتان در دست میگیرد و شما جهت را بی اختیار گم میکنید و بیهوش میشوید.

چنین سناریو ای (یا همان متن تصویری بالا ) ، زمینه ی تولید ساختار های حرکتی را دارد، یعنی از یک سکوی بی تحرک رفته رفته با وصل شدن تم های مختلف ، ما شاهد جریانی شتابدار از گذشت زمان خواهیم بود که من ترجیح میدهم آن را نیرو_محرکه نامگذاری کنم . اما مادامی که زمان با سرعت ثابت تمپو در جریان است ، چگونه میتوان به مشتق معادلات سرعت یا همان شتاب مکانی دست پیدا کرد ؟

#زمان_عرضی
به جز زمان طولی که از ابتدای موسیقی تا انتهای آن را میشمارد و بر حسب ثانیه ها خوانده میشود ، جریانی از زمان با کارایی رساندن عناصر به یکدیگر وجود دارد که به آن زمان عرضی گفته میشود.گرچه قبل تر هم از آن صحبت کرده بودیم و گفتیم که چگونه با همزمان کردن ساعت عناصر مختلف و برقراری شرط همزمانی بین سازه های موسیقایی مان ، به جریان احساسات و هیجانات پاسخ اساسی بدهیم.در طول جریان پخش یک موسیقی ، آن قسمت از محتوای ضرباهنگ که با ذهنیت #بصری_شنیداری شما ارتباط سفت و روشنی برقرار میکند ،موجی ست از پیوند زمان های عرضی با چند فایده اساسی 👇

اول آنکه فارغ از تندای جریان ، عناصر را با طبیعی ترین شکل و حالت ممکن از قالب خودشان خارج و در جریان موسیقی قرار میدهد ، مثلا در سناریو ی بالا ، صداهای تپنده ای که از دور دست به گوش میرسند باید رفته رفته و منظم به چیدمان صوتی شما اضافه شوند و نکته طلایی این است که شما باید با تمام خلاقیت و توانایی لازم ،صحنه (تمام عناصر ) را به صحنه ای دیگر انتقال بدهید نه آنکه تمام محتوای صوتی موسیقی را تغیر بدهید، که کفایت لازم را ندارد.

دوما فضای هر عنصر از عنصر دیگر مشخص خواهد شد که البته این بخش تماما در گرو لحن و پارتیشن های صوتی میباشد . بواقع صداها سهمی از جریان طولی زمان را برای به گوش رسیدن تصاحب میکنند و پس از به اجرا گذاشتن بازی خودشان صحنه را با سپردن به جایگاه بعدی در فرم نگه میدارند ، همواره به خاطر داشته باشید که با جلو عقب دادن حجم صداها ، اولویت لحن به تغیر خواهد افتاد و بجا نیست که آهنگسازی را فقط به نوشتن چند خط از ملودی ها دچار کرد .

No Tags

Relatest posts

آیا شما واقعا یک رپکن هستید؟!
آیا شما واقعا یک رپکن هستید؟!
دانلود بیت گیم رایگان به نام Game Whit Balls
دانلود بیت گیم رایگان به نام Game Whit Balls
دانلود بیت گیم رایگان به نام Game Whit Balls

Leave Comments