دانلود قالب الوشاپ Aloshop رایگان فلو چیست ؟ اموزش فلو در کارگاه فلو سازی سلفامین | فروشگاه بایسل
دانلود بیت گیم رایگان به نام Game Whit Balls

فلو چیست ؟ اموزش فلو در کارگاه فلو سازی سلفامین

کارگاه فلو سازی (3)

خوب خدمت شما هستیم در خصوص ادامه اموزش فلو در هیپ هاپ

فلو چیست ؟

کارگاه فلو سازی سلفامین
از گذر مطالب پیشین ،میرسیم به جریان کلمات و چینشی که از پشت سر هم قرار گرفتن صداهای منظور شعرمان بدست می آید ، یعنی عنصر #توالی_در_لحن .
این عنصر پس از آنکه شما لحن (صفتی کیفی بر مبنای طول و تاکید هجایی در واژه گان ) مشخصی را بر سر یک واژه تایین میکنید ، با بررسی کلمات هم سایه

و یا هم شکل (مثلا قافیه ها ) ، به شکلی تداوم همان #لحن را پیگیری میکند.
گفتیم لحن یک صفت است ، از طریق یک راه حل ساده میتوان نتیجه گرفت کلماتی که بستر معنایی آنها مشترک است ، یک منظور واحد را میرسانند و اگر بتوان صفت و حالتی را در بیان آن منظور پیدا کرد ، آن #صفت قابل تعمیم به تمامیت بستر موضوع را دارد.

اما نکته بعدی ، مقیاس و اندازه این صفت بر سر واژگان هم معنا یا همبستر میباشد که تعین میکند کدام واژه با چه شدتی از لحن ، اجرا شود . برای پاسخ شما اینبار باید واژگان را کلمه به کلمه و بسیار کند با صفت مشترکشان مقایسه کنید ، تا مسیر لحن یا همان جریان خواندن شکل بگیرد و با آن صفت ، روح واژه را در اجرای آن جریحه دار کنید .بسته به توانایی کسبی و تجربی هر فرد امکان نفوذ در جریان هجاها نیز وجود دارد که جای مناسبی برای تمرین روزانه هر آرتیست حرفه ای میباشد .

فلو(جریان رپ) به دو بخش اصلى تقسیم میشه ؛ رایم و ریتم

در این بخش قصد دارم خیلى ساده به قضیه رایم نگاه کنیم.

رایم همون قافیه هاى رپ هست که باید از نظر وزن رعایت بشه.

حالا این رایم ها میتونه وسط مصرع قرار بگیره (Internal ryhme) و میتونه آخر مصرع قرار بگیره (Matching verse end) دقیقا مثل چى..؟ دمتون گرم مثل قافیه هاى معمول که هممون میشناسیم. پس یه نکته که الان فهمیدیم چیه؟ اینکه یکى از تفاوت هاى رایم و قافیه اینکه رایم تو وسط مصرع هم میتونه بیاد اما قافیه حتما باید آخر مصرع بیاد.

اصلا همین اینکه اجازه داریم رایم رو تو قسمتى به جز قسمت پایانى مصرع استفاده کنیم باعث میشه بتونیم فلوهاى مختلفى داشته باشیم چرا..؟ چون میتونیم به گونه هاى مختلف رایم بچینیم که بهش میگن چیدمان رایم، همون اصطلاحى که همه باهاش کلاس میزارن

کلمات کلیدی:

کارگاه فلو سازی سلفامین

اموزش فلو

اموزش فلو در هیپ هاپ

تمامی حقوق مربوط به سلفامین بایسل است

Relatest posts

آیا شما واقعا یک رپکن هستید؟!
آیا شما واقعا یک رپکن هستید؟!
دانلود بیت گیم رایگان به نام Game Whit Balls
دانلود بیت گیم رایگان به نام Game Whit Balls
دانلود بیت گیم رایگان به نام Game Whit Balls

Leave Comments