دانلود قالب الوشاپ Aloshop رایگان فریاد آسفالت شهر از حنجره امسی محل | فروشگاه بایسل

فریاد آسفالت شهر از حنجره امسی محل

فریاد آسفالت شهر از حنجره امسی محل
قسمت اول
نویسندگان : #آرزو_رضازاده و #یاور_قائم

فرهنگ‌، شامل راهکار های شایع موجه در یک جامعه برای رفع هرگونه نیاز واقعی یا غیر واقعی است. به عبارت ساده تر فرهنگ، آن چیزی است که مردم با آن زندگی میکنند. #ویکی_پدیا

همانطور که گفته شد فرهنگ‌ چیزی هست که جامعهٔ بشری مدرن امروزی همواره و روزانه با آن سروکار دارد و گاه به آن میبالد،گاه به آن میافزاید، آنرا اصلاح میکند، درصدد آموزش (مستقیم یا غیر مستقیم)آن به اطرافیان مستعد بر می آید و حتی بعنوان چیزی که ممکن است دچار اختلال و دست بردن به نفع افراد شود به آن اعتراض میکند.

همواره عده ای، اصل اصلاح طلبی و هموار سازی راه را برای پیشرفت همگانی در سر میپرورانند که این خود عامل اصلی بروز تفکر عمیق و انسانی اعتراضی در خرده فرهنگ هیپ هاپ است که خود این فرهنگ از عناصری با نیروی فوق العاده و خستگی ناپذیر اعتراضی پدید آمده. و این واضح است که اگر اعتراض بر اصل فرهنگ خود باشد بدین معنا که هر قطره اسیر در دریای بیکران ظلم اجتماعی، با اصول مناسب و درخور هیپ هاپ وارد موج اعتراضی شود؛ توانایی همراه کردن سایر فعالین و افرادی که از روی درد مشترک به این موج میپیوندد را داراست. این اصل بعنوان ریشه ای ترین اصل هیپ هاپ و ازروی تاریخچه ای غنی گرفته شده است که شایستهٔ آن است که به بهترین نحو‌ عملی شده و باعث دوگانگی افراد نشده بلکه با توجه به شریعت آن، باعث همگامی افراد در جهت آرمانهای دیرینهٔ انسانی شود. در این متن،‌سعی بر آن بوده است که شخصیت انسانی و اجتماعی افرادی ک بار اعتراضی جمعیت را بر عهده دارند بعلاوهٔ ماهیت فعالیت آنها و نخوهٔ نگرش آنها به مخاطب، درقالب مثالی از یک فرد مستعد شناسانده شود.

#امسی کیست؟
سدهای این افراد چیست؟
و آیا تابحال در عرصهٔ هنری خود موفق بوده اند یا نه؟

در ادامه، متنی را که یک امسی عزیز به نمایندگی و با کمک تجربه اش جهت آشنایی بیشتر با این شخصیت در سایهٔ اجتماعی برایمان نوشته است رامیخوانیم:

ام سی، درواقع حقیقتیست پشت پلک خونی اجتماع؛ام سی شاعر و‌بیان کنندهٔ شعریست که از دهان مردمان کوچک و بزرگ خیابان که مثل باد در کوچه پس کوچه های ذهنت میوزد، نقل شده.
وقتی وارد دنیای هیپ هاپ میشین؛ اولین چیزی به تو حکم میکنه اینه که جلو ظلم و ستم سر خم نکنی . زبان و ابزاری پرورش بدی واسه اعتراض واسه گفتن حرف حق و چیزی که به دنبال اصلاح اون هستی.
ام سی‌ مثل سیستم کامپیوتری هست که در آنِ واحد چند پردازش رو ساپورت میکنه؛ جامعه، رفتار ها، مردم، رفت و آمدها، صداها،غم ها، کنج و گوشه شهر ها و… . انتخاب موضوع و تصویر سازی آن و به صورت تکنیکی ازش حرف زدن جوری که در ذهن مخاطب و حاضرین باعث رشد فکری بشه و اونهارو مجبور کنه تا دنبال رویِ صداش بشن که صدایی هست از جنس خودشون پ برخاسته از درد خودشون.مثل یکجور تلِه پاتی ( #دور_آگاهی ) میمونه

No Tags

Relatest posts

آیا شما واقعا یک رپکن هستید؟!
آیا شما واقعا یک رپکن هستید؟!
دانلود بیت گیم رایگان به نام Game Whit Balls
دانلود بیت گیم رایگان به نام Game Whit Balls
دانلود بیت گیم رایگان به نام Game Whit Balls

Leave Comments